Sprężyny faliste klucz do wygody!

Sprężyny faliste to jeden z podstawowych systemów sprężynowania, przeznaczony do mebli tapicerowanych. Znajdują również zastosowanie w meblach ogrodowych i siedziskach samochodowych. Optymalnym rozwiązaniem jest zastosowanie na sprężynach odpowiedniej warstwy pianki, dzięki czemu siedzisko nie ulega odkształceniu tak szybko. Na co zwrócić szczególną uwagę i jak wybrać odpowiednie sprężyny faliste do konkretnych zastosowań?

Czym są sprężyny faliste?

sprężyna falista l 370mmSprężyny faliste to nic innego, jak odpowiednio zwinięty drut, który posiada określoną giętkość. Długie, przypominające kształtem sinusoidy druty są połączone ze sobą, tworząc cienką siatkę, na którą kładziona jest pianka. Do oparć najczęściej stosowane są druty o średnicy 2,5 i 3 mm, natomiast do siedzisk nieco grubsze - zazwyczaj od 3,6 do 4 mm. Z uwagi na kształt rozróżnia się sprężyny płaskie oraz okrągłe. Każda sprężyna może posiadać od 15 do 25 fal na metrze bieżącym, co bezpośrednio przekłada się na komfort użytkowania. Produkcja wysokiej klasy sprężyn falistych wymaga niezwykłej precyzji, a także przeprowadzenia specjalistycznych testów. Dostępne w naszej ofercie modele sprężyn przechodzą rygorystyczne testy siły rozciągania oraz testy na siły zwrotne, co gwarantuje zarówno bezpieczeństwo, jak też odpowiedni komfort ich użytkowania.

Do czego są wykorzystywane?


Sprężyny faliste znajdują zastosowanie przede wszystkim w meblach tapicerowanych. Dzięki dużej trwałości oraz odporności na odkształcenia cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród producentów tego typu mebli. W zależności od rodzaju mebla możliwe jest stosowanie różnego rodzaju układów oraz wariantów sprężyn. Najczęściej sprężyny faliste są wykorzystywane do mebli wypoczynkowych – kanap, sof, foteli czy leżanek, które posiadają dużą powierzchnię siedziska. Sprężyny są wtedy jednym z istotnych elementów konstrukcyjnych: system sprężynujący montowany jest na ramię mebla, a na nim umieszczane są kolejne części, które decydują o wygodzie i wyglądzie mebla. Są wśród nich materiały wyściełające oraz obiciowe o różnej fakturze i miękkości. Sprężyny faliste tworzą idealną podstawę do wykończenia mebla, są również z powodzeniem używane w meblach przeznaczonych do spania.

Sprężyny faliste - gwarancja wygody


Sprężyny faliste stanowią popularne rozwiązanie, wykorzystywane przez liczne zakłady tapicerskie do produkcji materaców do spania, łóżek dla dorosłych i dzieci. Trzeba pamiętać, że parametry i wygoda mebli z tego typu sprężynami są bezpośrednio zależne od grubości, kształtu oraz sposobu mocowania zastosowanych sprężyn. Meble, w których użyto dobrej klasy sprężyn falistych odznaczają się wygodą użytkowania znacznie przewyższającą pokrycia wykonane z pianki, zapewniając długotrwały komfort korzystania z mebli.

Jakie sprężyny znajdziesz w naszym sklepie?


W sklepie tapicerski.pl znajdziesz najwyższej jakości sprężyny faliste, tworzące układy sprężynujące. Oferujemy szeroki wybór sprężyn falistych o różnych parametrach, co pozwoli dokonać wyboru optymalnego modelu, idealnie dopasowanego do potrzeb. W naszym asortymencie znajdują się sprężyny faliste z drutów sprężynowych o średnicy od 2,5 do 4 mm, o strzałce ugięcia większej bądź równej zeru, o długościach 200-1100 milimetrów oraz sprężyny zwijane w kręgu o długości do 25000 milimetrów. Posiadamy także wszelkie niezbędne akcesoria – zaczepy do sprężyn (metalowe i pokrywane PCW), a także łączniki oraz haki z drutu. Bogaty asortyment produktów dla branży meblarskiej i tapicerskiej dostępnych w naszym sklepie to gwarancja znalezienia najlepszych modeli sprężyn falistych w konkurencyjnych cenach. Nasi doświadczeni sprzedawcy służą wszystkim klientom fachową wiedzą oraz profesjonalnymi radami, dzięki czemu zaopatrzenie się w optymalnie dobrane do potrzeb i oczekiwań produkty nie stanowi żadnego problemu!