Sprężyny Bonnell

Człowiek przesypia 1/3 swojego życia. Wygodne łóżko nie jest więc meblem dla wybranych. Każdy, kto dba o jakość swojego snu, szuka możliwe wygodnego materaca, dostosowanego do indywidualnych upodobań oraz gwarantującego optymalne ułożenie kręgosłupa. Dobry materac nie jest tani, warto jednak zainwestować w taki model, który sprawia, że rano budzimy się wyspani, pełni energii i chęci do działania. Nowoczesne technologie pozwalają na tworzenie materaców dostosowujących się do ciężaru ciała, umożliwiających swobodną cyrkulację powietrza czy "zapamiętujących" najczęstsze ułożenie śpiącego człowieka.

Wybór materaca to sprawa bardzo indywidualna. Nie ma zasady, że im droższy materac, tym lepiej będzie nam się na nim spało. Jeśli nie mamy specyficznych potrzeb związanych z dysfunkcjami kręgosłupa, nie mamy nadwagi, nie cierpimy na bezsenność, spokojnie możemy wybierać tradycyjne materace ze sprężynami typu bonell.

Czytaj więcej

Sprężyny i formatki bonell


Materace mające w swojej konstrukcji sprężyny bonellowe są tanie i bardzo popularne. Formatka bonellowa, zwana też sprężynową bądź sprężynkową, to jedna z najstarszych formatek wykorzystywanych do produkcji materaców. Zbudowana ze sprężyn w kształcie klepsydry, które u góry i u dołu przymocowane są do specjalnej bazy ze znacznie mocniejszego i bardziej sztywnego drutu, ma możliwość uzyskania odpowiedniego kształtu. Sprężyny bonellowe dobrze dopasowują się do kształtu ciała. Ich zaletą jest także niewygórowana cena. Wśród wad wymienia się możliwość przebicia się sprężyn przez warstwę filcu tapicerskiego czy pianki termoplastycznej. Jeśli tak się dzieje, bywa to spowodowane niewystarczająco mocnym połączeniem poszczególnych elementów formatki bonellowej albo nałożeniem kiepskiej jakościowo i niewystarczająco grubej warstwy pianki. Sprężyny bonellowe pozwalają na konstruowanie materaców o różnym stopniu miękkości.

Dla materaców bonellowych charakterystyczny jest tzw. efekt falowania, związany z niską sztywnością całej konstrukcji.
 

Sprężyny kieszeniowe

Udoskonaloną wersję materaców bonellowych stanowią materace kieszeniowe. Sprężyny kieszeniowe to zespół połączonych ze sobą punktowo sprężyn, tworzących formatkę, zapewniającą wyjątkowy komfort snu. Formatka kieszeniowa składa się ze sprężyn, umieszczonych indywidualnie w osobnym, wykonanym z materiału woreczku.

Każda sprężyna kieszeniowa pracuje niezależnie od drugiej. Indywidualna praca sprężyn zapewnia odpowiednie dopasowanie do ciała, dostarczając pełną wygodę i spokojny sen. Poszczególne kieszenie formatki mogą mieć różną twardość. Na bazie kieszeniowej można ułożyć każdy rodzaj materiału: wkład lateksowy, z pianek wysokoelastycznych, kokosu czy końskiego włosia. W sprzedaży są materace dwustronne, z każdej strony pokryte innym materiałem.

Sprężyny kieszeniowe multi - takie sprężyny są stosowane w dużej ilość na metr kwadratowy.

Sprężyny strefowe - stosowane są głównie w materacach, które podzielone są na konkretne strefy. Dzięki temu materace mogą odpowiednio dopasować się do ciała użytkownika.


Sprężyny bonellowe są mniej trwałe od kieszeniowych. Jeśli więc nie zamierzamy często wymieniać materaca, lepiej kupić model kieszeniowy.

Sprężyny bonellowe mini - stosowane są głównie w różnego rodzaju kanapach, sofach, czy fotelach. Charakteryzują się niewielkim rozmiarem (od 7 do 8 cm), ale z drugiej strony są gęsto rozstawione.

 

Ceny sprężyn bonellowych


Ceny formatek bonellowych uzależnione są od ich rozmiarów oraz od jakości. Z uwagi na fakt, że sprężyny bonellowe mogą łatwo ulegać deformacji, w naszym sklepie oferujemy wyłącznie formatki sprawdzonych producentów. Jeśli zależy nam na wyprodukowaniu materaca taniego i komfortowego, warto kupować sprężyny z wysokogatunkowego drutu o solidnych łączeniach. Wszystkie sprężyny i formatki sprężynowe typu Mini-Bonnell dostępne w naszym sklepie posiadają szerokie zastosowanie w produkcji mebli tapicerowanych. Sprężyny typu Bonnell charakteryzują się swoim specyficznym kształtem oddziałując na zadane siły progresywnym sprężynowaniem.


Opinie o sprężynach bonellowych są podzielone. Jest to zrozumiałe: to jedne z najstarszych konstrukcji i od momentu, w którym je wymyślono, powstało wiele innych, nowocześniejszych i bardziej funkcjonalnych. Nie zmienia to jednak faktu, że tradycyjne formatki bonellowe wykonane z najwyższej jakości materiałów pozostają jednymi z najpopularniejszych elementów konstrukcji materaców. Dzięki nim, na rynku dostępne są materace o zróżnicowanych cenach oraz rozmaitych właściwościach plastycznych.
Schowaj tekst
Pokaż wyniki (38)
Sprężyny Bonnell
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortowanie: