Zszywki Tapicerskie
Łączenie poszczególnych elementów mebli, obijanie mebli tapicerowanych czy spajanie tkanin z elementami twardymi wymaga użycia różnego rodzaju zszywek tapicerskich. Zszywki powinny być wykonane z najwyższej jakości materiałów - stali przeciąganej na sucho, poddanej obróbce chemiczno-cieplnej, obejmującej wyżarzanie i galwanizację, a także przeciąganej na mokro. Kiepskiej jakości materiały skutkują powstaniem kiepskiej jakości zszywek tapicerskich, które wyginają się, są mało plastyczne i pękają - nie spełniają więc swojego zadania. Rzadko uświadamiamy sobie, że estetyka i funkcjonalność mebli zależy od tak niepozornych przedmiotów jak zszywki. Jeśli mebel ma być wytrzymały, a wszelkie łączenia jego elementów mają by prawie lub całkowicie niewidoczne, musimy perfekcyjnie dobrać zszywki do rodzaju używanych materiałów. Dobrej jakości zszywki gwarantują, także komfort podczas pracy.
Współcześni klienci bardzo zwracają uwagę na detale. Meble wykonane niestarannie, ujawniające niedoróbki nie mają szans na trafienie w gusta klientów. Bez względu na to, czy kupujemy je w sklepach sieciowych, czy od małych producentów, zawsze zwracamy uwagę na staranność wykonania. Moda na meblowanie pomieszczeń w taki sposób, że regały, szafę czy kanapę ustawia się wyłącznie przy samej ścianie mija. Coraz częściej kanapa zajmuje centralne miejsce w salonie, podobnie jak fotele. Nie unikniemy więc sytuacji, w której widoczna jest cała konstrukcja mebla tapicerowanego. Tylko staranne wykonanie gwarantuje, że mebel taki nie szpeci i sprawia, że kiedy przyjdzie nam ochota na przemeblowanie, możemy ustawić go w dowolnym miejscu.
Zszywki tapicerskie rodzaje
Zszywki podzielić możemy ze względu na pracę, do której będą użyte oraz uwagi na ich długość. Użycie zszywek o nieadekwatnej do stosowanych materiałów długości czy grubości może skutkować niedostateczną elastycznością elementów meblowych.
- do mocowania tkanin tapicerskich oraz materiałów dekoracyjnych używamy zszywek z cienkiego drutu
- do mocowaniu twardych materiałów albo przy produkcji mebli wymagających mocnego pikowania używamy zszywek wąskich
- obijanie krzeseł tapicerowanych wymaga użycia zszywek tapicerskich 6mm albo zszywek tapicerskich 8 mm
- do mocowania tkanin używa się dziesiątek czyli zszywek o długości 10 mm
- do pikowania używa się dwunastek czyli zszywek o długości 12 mm
- do mocowania szkieletów mebli, pasów podtrzymujących i na oparciach, a także w przypadku mocowania skór i grubych tkanin żakardowych używa się grubych zszywek o długości 14mm i 16 mm; podczas w/w prac warto wybrać zszywki z lakierowanym grzbietem, które znacznie podnoszą estetykę wykonania
- do przyczepiania tkanin do ram meblowych z tworzyw sztucznych oraz do mocowań na na łukach używane są cienkie zszywki o długości 14-16 mm
- do formatek sprężynowych używa się zszywek o długości 18 lub 21 mm
- do mocowania szkieletów mebli używa się zszywek o długości od 25 do 50 mm
Odpowiednio dobrane zszywki tapicerskie gwarantują zarówno odpowiednią sztywność bądź elastyczność szkieletów oraz ram meblowych, jak i estetykę ich wykonania, a zwłaszcza estetykę meblowej tapicerki. Warto pamiętać, że na rynku jest tak duży wybór zszywek o różnym kształcie, szerokości i wykończeniu, że można je używać na każdym etapie produkcji mebli. Dodatkowo zszywki ożywicowane mają nogi o bardzo małej podatności na wyginania, co sprawia, że są idealne do pracy w twardym drewnie.
Stolarskie a tapicerskie - różnice
Obok zszywek tapicerskich, idealnych do łączenia tkanin oraz innych materiałów obiciowych z drewnem, na rynku znajdziemy także zszywki stolarskie. Czym różnią się oba rodzaje zszywek? Przede wszystkim funkcjonalnością. Zszywki tapicerskie nadają się do łączenia miękkiego drewna oraz materiałów obiciowych, stolarskie - twardszych, takich jak lite drewno i specjalnie utwardzane materiały drewnopochodne. Zszywki stolarskie nadają się zarówno do prac przy produkcji mebli nowych, jak też do wszelkiego rodzaju przeróbek czy wykonywania mebli własnym sumptem, np. w ramach DIY. Tego rodzaju zszywki to doskonała alternatywa dla wkrętów i gwoździ. Dają nie tylko mocniejsze, ale i elastyczniejsze połączenia. Warto mieć też świadomość, że nie uszkadzają drewna jak mogą to zrobić źle dobrane gwoździe czy śruby.
Zszywki stolarskie na pewno przydadzą się nie tylko w profesjonalnym warsztacie stolarskim, czy studiu meblowym wykonującym meble na zamówienie. Warto mieć je wśród narzędzi, kiedy naszą pasją jest samodzielne tworzenie mebli z palet albo drewna i innych surowców z odzysku czyli recykling bądź upcycling (to forma przetwarzania wtórnego odpadów, w wyniku którego powstają produkty o wartości wyższej niż przetwarzane surowce. Proces ten pozwala zmniejszyć zarówno ilość odpadów, jak i ilość materiałów wykorzystywanych w produkcji pierwotnej). W każdym przypadku odpowiednio dobrane zszywki tapicerskie bądź stolarskie umożliwią nam stworzenie mebli estetycznych i trwałych. Typ zszywek, których użyjemy zdecyduje o sztywności ram meblowych oraz elastyczności połączeń w elementach ruchomych.
Jakich narzędzi używać do mocowania zszywek?
Wygoda pracy ze zszywkami tapicerskimi zależy od użycia odpowiednich zszywaczy. Do dyspozycji mamy trzy rodzaje zszywaczy:
- ręczne
- elektryczne (z kablem lub akumulatorowe)
- pneumatyczne
Zszywacz ręczny, najprostszy w obsłudze, służy do szybkich napraw oraz łączenia miękkich materiałów (nie tylko tapicerskich). Wydajność takiego zszywacza zależy wyłącznie od sprawności rąk obsługującego go pracownika. O wiele szybsze w działaniu są zszywacze elektryczne - zasilane przez akumulator albo podłączane do kontaktu. Są cięższe od ręcznych, ale łatwiej wykonywać nimi łączenia wymagające precyzji. Z kolei zszywacze tapicerskie pneumatyczne - najbardziej skomplikowane w obsłudze i wymagające dodatkowych akcesoriów, ale i najbardziej wydajne: mogą obsłużyć około 1500 zszywek w czasie zaledwie 60 sekund. To sprzęt ceniony przez profesjonalistów.
Wybór dobrej jakości zszywek oraz odpowiedniego do naszych potrzeb zszywacza gwarantuje sensowne tempo pracy oraz perfekcję wykonania.
Zszywki tapicerskie bizon z oferty sklepu
Szeroki wybór zszywek tapicerskich oraz innych akcesoriów tapicerskich oraz stolarskich znajdziemy wyłącznie w profesjonalnym sklepie branżowym. Różne rodzaje zszywek - klasyfikowane nie tylko ze względu na rozmiary, ale także producentów - pakowane są w ekonomiczne opakowania. W sklepie https://tapicerski.pl/ znajdziemy między innymi:
- zszywki tapicerskie 4-16 mm; to ważne, żeby w jednym miejscu można było kupić wszystkie rozmiary zszywek, bo prace tapicerskie i stolarskie wymagają użycia wielu różnych zszywek, a poszukiwanie niezbędnych akcesoriów po różnych sklepach znacznie wydłuża czas potrzebny na stworzenie każdego mebla
- zszywki tapicerskie Bizon; zszywki produkowane są w wielu kolorach (m.in. czerwone, zielone, żółte, czarne i białe), co daje możliwość dopasowania ich do każdego koloru tapicerki czy innego materiału obiciowego
- zszywki stolarskie Bizon typ 90, 92, 14; twardsze i bardziej wytrzymałe niż zszywki tapicerskie
W ofercie sklepu znajdziemy zszywki ocynkowane, kolorowe. Jakość zszywek dostępnych https://tapicerski.pl/ zawsze jest wysoka, a ilość zszywek w każdym opakowaniu jest tak skalkulowana, żeby było ono maksymalnie ekonomiczne.
Zszywki tapicerskie i zszywki stolarskie przesądzają o tym, czy mebel jest trwały, stosownie sztywny bądź elastyczny, atrakcyjny wizualnie i trwały. Niewidoczne na pierwszy rzut oka, muszą być perfekcyjnie dobrane, żeby cała konstrukcja spełniała pokładane w niej nadzieje. Umiejętność doboru odpowiednich zszywek oraz zszywacza to kwestia wiedzy, doświadczenia i wprawy. W sklepie https://tapicerski.pl oferujemy zszywki w dużych ekonomicznych paczkach (co najmniej 1000 sztuk - zszywki 1000). Wszystkie zszywki z naszej oferty spełniają najwyższe standardy jakości i gwarantują wysoką jakość połączeń wszystkich materiałów, do których są przeznaczone https://tapicerski.pl to sklep dla pasjonatów oraz zawodowców. Akcesoria meblowe i tapicerskie ułatwiają im pracę oraz wdrażanie najbardziej kreatywnych projektów.
Pozostałe zszywki (1)
Zszywki Stolarskie TYP 14 (1)
Zszywki 380 (1)
Zszywki 90 (1)
Zszywki 92 (1)
Zszywki Tapicerskie w Kolorze (1)
Zszywki typ G (1)
ZSZYWKI TAPICERSKIE BIZON TYP 80
ZSZYWKI TAPICERSKIE TYP-380 DŁUGOŚĆ OD 4 -16 mm
ZSZYWKI TAPICERSKIE STOSOWANE RÓWNIEŻ W MEBLARSTWIE BUDOWLANYM.
ZSZ000022
ZSZYWKI STOLARSKIE TYP 90
ZSZYWKI STOLARSKIE TYP-90
ZSZYWKI STOLARSKIE TYP 90 DOSTĘPNE O DŁUGOŚCIACH OD 10-40mm/ SZEROKOŚĆ 5,85mm/ GRUBOŚĆ DRUTU 1,27X1,05mm
ZSZ000037
ZSZYWKI STOLARSKIE TYP 92
ZSZYWKI STOLARSKIE TYP-92
ZSZYWKI STOLARSKIE TYP 92 DOSTĘPNE O DŁUGOŚCIACH OD 10-40mm/ SZEROKOŚĆ 8,85mm/ GRUBOŚĆ DRUTU 1,27X1,05mm
ZSZ000018
ZSZYWKI TAPICERSKIE W KOLORZE
ZSZYWKI TAPICERSKIE W RÓŻNYCH KOLORACH TYP-380
ZSZYWKI TAPICERSKIE MALOWANE W RÓZNYCH KOLORZCH TYP-380
ZSZ000001
Zszywki do narzędzi ręcznych TYP G | Szeroka
Zszywki do zszywaczy ręcznych, TYP G | Rozmiar: 10.6 mm x 1.2 mm
Zszywki przeznaczone do zszywaczy ręcznych, rodzaj zszywki - dla majsterkowiczów. Typ G | Szeroka
ZSZ000059
ZSZYWKI STOLARSKIE TYP 14
Zszywki stolarskie Bizea /Ottensten TYP-14
ZSZYWKI STOLARSKIE STOSOWANE W MEBLARSTWIE JAK RÓWNIEŻ I BUDOWNICTWIE.
ZSZ000007
Zszywki do narzędzi ręcznych TYP J | 53
Zszywki do zszywaczy ręcznych, TYP J | 53
Zszywki przeznaczone do zszywaczy ręcznych, rodzaj zszywki - dla majsterkowiczów. Typ J | 53
ZSZ000002