Prowadnice do stołów

Stół jest meblem, który spełnia bardzo ważne zadania w każdym domu czy innej przestrzeni. Mebel ten sprzyja spotkaniom, służy do spożywania posiłków oraz nierzadko do pracy. Niezwykle praktycznym typem stołu jest stół z rozkładanym blatem dający możliwość dostosowywania mebla do potrzeb oraz gwarantujący ergonomię, a także oszczędzanie przestrzeni. Stoły rozkładane to idealne rozwiązanie nie tylko dla małych mieszkań, ale także dużych pomieszczeń. W konstrukcji tego typu mebli konieczne jest użycie profesjonalnych i wydajnych prowadnic do stołów oraz solidnych akcesoriów jak np. szpilka, dwugwit metal - drewno, zaczep czy obejm.

Czytaj więcej

Prowadnice do stołu zwykłe i synchroniczne


Wytrzymałość, funkcjonalność oraz ergonomia to cechy podstawowe, jakich wymaga się od stołów. Ważne są zarówno wykorzystane w budowie materiały, jak i mechanizmy. W stołach z wysuwanym blatem należy zainstalować najwyższej jakości wydajne systemy prowadzące. Solidna prowadnica stołu wykonana jest z doskonałych surowców gwarantujących wytrzymałość mechanizmu. Mocna stal o właściwej grubości dodatkowo zapewnia stabilność konstrukcji całego mebla. Najbardziej wydajne prowadnice do stołów, to systemy zwykłe oraz synchroniczne. Wykorzystując prowadnice synchroniczne zapewniana jest pełna wygoda przy rozkładaniu, gdyż w tym systemie pracują specjalne linki, które powodują, że rozsuwając jeden blat, drugi rozkłada się automatycznie. Prowadnice wyposażone są także w funkcje hamulca zabezpieczającego przed rozsuwaniem się blatów w pozycji zamkniętej. Występują następujące typy prowadnic: do skrzyń stałych, do skrzyń dzielonych oraz do blatów składanych. Mocowanie prowadnic polega na przytwierdzeniu ich do skrzyni stołu, natomiast blat instalowany jest do ruchomych części mechanizmu. Producenci prowadnic oferują także wykonanie systemów pod konkretny projekt stołu, co daje ogromne możliwości.


Prowadnice teleskopowe z podpora pojedyncze i podwójne


Prowadnice teleskopowe są wykorzystywane w wypadku dużych stołów, które mogą rozszerzać się nawet dwukrotnie. Są one wytrzymalsze, a ich profil jest dużo grubszy. Podpory, które występują w prowadnicach opierają się o podłoże, co pozwala na duże rozłożenie stołu.


Niezbędne akcesoria: zawiasy, zaczepy do stołów i inne


Poza systemami prowadnic bardzo ważne w konstrukcji stołu są akcesoria. W skład niezbędnych elementów dodatkowych zapewniających stabilność, ergonomię oraz wygodę są zawiasy i zaczepy do stołów. Te części są niezbędne w budowie stołu z rozsuwanym blatem. Wykorzystanie najwyższej jakości akcesoriów wytwarzanych z solidnych surowców wpływa na funkcjonalność, jakość i żywotność mebla. Inne ważne elementy konstrukcyjne, które spełniają ważne role w stołach rozkładanych, to mechanizmy obrotowe, kołki ustalające, obejmy, złącza nóg, czy blachy montażowe.


Dlaczego warto kupić u nas?


Jakość prowadnic do stołów oraz niezbędnych akcesoriów do budowy konstrukcji warunkuje jakość całego produktu, jego wytrzymałość oraz funkcjonalność. Dlatego też należy korzystać z najlepszych komponentów pochodzących od sprawdzonych dostawców. Hurtownia meblarska tapicerski.pl oferuje bogaty asortyment prowadnic do stołów, w tym prowadnice standardowe, prowadnice synchroniczne czy prowadnice z podporą. Dostępne modele zaspokoją oczekiwania każdego klienta. Prowadnice wykonane są z wytrzymałej stali, zapewnią konieczną stabilność całej konstrukcji oraz wygodne rozkładanie stołu. W sklepie internetowym tapicerski.pl znajdują się także solidne akcesoria (na przykład: zaczepy, obejmy, kołki, zespoły naprowadzające do blatów). Oferta hurtowni tapicerski.pl jest odpowiedzią na potrzeby stolarzy, tapicerów oraz profesjonalistów zajmujących się budową mebli. Tapicerski.pl to także szereg specjalistycznych materiałów do produkcji mebli. Profesjonalny zespół doskonale dba o klienta oferując fachowe doradztwo oraz sprowadzanie produktów na specjalne zamówienie (nawet tych nieznajdujących się w ofercie hurtowni). Produkty oferowane przez sklep, to asortyment najwyższej jakości zarówno dla fachowców, jak i domowych majsterkowiczów. 

Schowaj tekst
Pokaż wyniki (32)
Prowadnice do stołów
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortowanie: