Sprężyny Faliste - Zig Zag

 

Meble tapicerowane mają gwarantować wygodę swoim użytkownikom, dlatego też producenci tego typu mebli oraz zakłady tapicerskie stosują specjalne materiały wypełniające. Jednym z ważnych elementów wypełnienia, który ma kluczowy wpływ na ostateczny komfort używania mebla są sprężyny faliste

 

Czytaj więcej

Charakterystyka sprężyn falistych 

Systemy sprężyn falistych wykorzystywane są w produkcji różnego rodzaju mebli tapicerowanych. W układach korzysta się z rozmaitych wariantów sprężyn. To jaka sprężyna falista zostanie użyta uzależnione jest od miejsca jej wykorzystania oraz samego rodzaju mebla. Wykonując usprężynowienie oparcia mebla korzysta się ze sprężyn o mniejszej średnicy drutu, natomiast stosując je w siedzisku, średnica musi być stosunkowo wyższa. Standardowo wykorzystywane sprężyny faliste posiadają średnicę od 2,5 do 4 milimetrów. Taka grubość w pełni zapewnia stabilność, komfort oraz wygodę użytkowania mebla, w którym zastosowano system sprężyn falistych. Jak sama nazwa wskazuje, cechą wyróżniającą ten rodzaj sprężyny jest ich ukształtowanie.

Każda sprężyna falista może posiadać od 15 do nawet 25 fal na jednym metrze bieżącym. Zarówno grubość drutu użytego do produkcji sprężyny, jak i ilość fal będzie wpływało na ostateczne odczucia, to jest twardość powierzchni mebla tapicerowanego. Sprężyny faliste mogą występować w dwóch kształtach - są to sprężyny płaskie oraz okrągłe. Z uwagi na kształty oznaczono je typami - typ A (sprężyna falista płatka) oraz typ B (sprężyna falista okrągła). Produkcja sprężyn falistych wymaga dużej solidności oraz prowadzenia testów wytrzymałościowych. Wprowadzane do sprzedaży sprężyny faliste muszą przejść testy na siły rozciągania oraz testy na siły zwrotne. Ważne jest, by sprężyna posiadała długotrwałą elastyczność oraz stałą giętkość, gdyż ma to ogromny wpływ na jej funkcjonowanie w meblu. Tylko najwyższej jakości sprężyna falista zastosowana w wykończeniu mebli tapicerskich zapewni bezpieczeństwo oraz długotrwały komfort korzystania z mebli.  

Do jakich mebli nadają się sprężyny faliste?  

Sprężyny faliste to bardzo ważny element mebla, który w bardzo dużej mierze warunkuje wygodę korzystania oraz trwałość. Bardzo często użytkownicy nie zdają sobie sprawy, że w meblach, z których powszechnie się korzysta wykorzystane zostały sprężyny faliste. Najczęściej sprężyna falista używana jest w produkcji mebli wypoczynkowych. Klasyczne kanapy, sofy, fotele, leżanki czy inne meble tapicerowane, które posiadają dużą powierzchnię siedziska zawierają zamontowane sprężyny faliste. Tego rodzaju systemy sprężynowe używane są także w nowoczesnych meblach, w których siedzisko nie ma aż tak dużej powierzchni.  

Meble tapicerowane składają się z kilku bardzo ważnych i wzajemnie się uzupełniających elementów. Bardzo ważny jest fundament, dlatego też też odpowiednie przygotowanie warstwy podtrzymującej jest kluczowe. W wielu meblach warstwa podtrzymująca tworzona jest z wykorzystaniem sprężyny falistej. System sprężynujący mocuje się do ramy mebla, na nim następnie kolejne elementy. W częściach oraz na częściach nośnych i podtrzymujących umieszczane i mocowane są te warstwy, które decydują o wyglądzie oraz wygodzie mebla. Są to wszelkiego rodzaju elementy wyściełające oraz obiciowe (owaty, tkaniny i materiały - naturalne, sztuczne, o różnej fakturze, miękkości). Bardzo duży wpływ właśnie na wygodę ma system sprężynujący. Od lat swoje funkcje idealnie spełniają, tworząc idealną podstawę do wykończenia mebla, sprężyny faliste. Opinie na temat tych elementów są wciąż bardzo dobrze, dlatego też sprężyna falista ciągle wykorzystywana jest w tworzeniu systemów podtrzymujących do mebli.  

Sprężyna falista używana jest także do produkcji materaców do spania, łóżek dla dorosłych oraz dzieci. Te układy sprężynowania używane są również przez do produkcji mebli ogrodowych, czy siedzisk samochodowych. 

Sprężyny faliste cena w sklepie tapicerski.pl 

Układy sprężynujące wykorzystywane w meblach tapicerowanych muszą być tworzone przez najwyższej jakości sprężyny. Wykorzystując sprężyny faliste w warstwie podtrzymującej koniecznie zadbać trzeba o wytrzymały oraz spełniający wszystkie wymagane parametry produkt. Sprężyna falista musi posiadać właściwą giętkość oraz elastyczność. Cechy te muszą być długotrwałe, a zatem produkt wykazywać je musi przez długi czas. Dlatego też zakupu sprężyn należy dokonywać u sprawdzonych dystrybutorów i dostawców. Sklep internetowy tapicerski.pl oferuje szeroki wybór sprężyn falistych o różnych parametrach, co pozwala na optymalny wybór. Hurtownia oferuje sprężyny faliste z drutów sprężynowych o średnicy od 2,5 do 4 milimetrów, o strzałce ugięcia większej bądź równej zeru, o długościach 200-1100 milimetrów oraz sprężyny zwijane, tzw. w kręgu, o długości do 25000 milimetrów, a także niezbędne akcesoria (zaczepy do sprężyn - metalowe pokrywane PCW oraz łączniki i haki z drutu). Firma może pochwalić się bogatym asortymentem dla branży meblarskiej i tapicerskiej, w którym znajdują się najwyższej jakości sprężyny faliste. Cena za artykuły dostarczane przez sklep tapicerski.pl jest niezwykle atrakcyjna. Profesjonalni sprzedawcy z tapicerski.pl służą swoją wiedzą i poradą w celu wybrania produktu najbardziej dopasowanego do potrzeb.

Schowaj tekst
Zeige Ergebnisse (28)
Sprężyny Faliste - Zig Zag
Ansicht :
Verfügbarkeit:
Auf der Seite:
Sortieren nach: