Materiały Ścierne

Perfekcyjnie wykonany mebel, zwłaszcza mebel drewniany, jest idealnie wygładzony i nie zachodzi ryzyko, że użytkownik skaleczy się czy wbije sobie drzazgę. Staranność wykonania najlepiej świadczy o producencie, który dzięki dobrej jakości, estetyce i funkcjonalności swoich mebli zyskuje wciąż nowych zadowolonych klientów. W warsztacie tapicera nie może zabraknąć materiałów ściernych. Wiedza na temat ich rodzajów oraz zastosowań pozwala dobrać materiał adekwatny do szlifowanej powierzchni.

Materiały ścierne dzielimy na naturalne i syntetyczne. Do naturalnych zalicza się: diament, kwarc, krzemień, korund ( tlenek glinu Al₂O₃) i szmergiel (skała metamorficzna, składająca się głównie z drobnoziarnistego korundu, hematytu lub magnetytu i kwarcu). Wśród materiałów ściernych syntetycznych wyróżnia się: elektrokorund, diament syntetyczny, azotek boru, karborund i węglik boru.

Żelazna zasada szlifowania brzmi: twarde powierzchnie należy ścierać miękkimi ziarnami, natomiast miękkie powierzchnie – twardymi. I właśnie dlatego dobór ziarna do powierzchni, którą szlifujemy jest taki ważny.

Czytaj więcej

Dyski i krążki do szlifierki

Dyski i krążki ścierne to uniwersalne nakładki na elektronarzędzia - szlifierki.

Krążki – ścierne, fibrowe, z otworami i ścierne LUX - nadają się do szlifowania drewna, farb, lakierów i szpachli. W tapicerni szczególnie często korzysta się z krążków z otworami, bo najlepiej nadają się do do szlifowania drewna i elementów drewnianych. Krążki ścierne w wersji LUX stosowane są obróbki drewna miękkiego i z dużą zawartością żywicy, materiałów drewnopochodnych oraz profili drewnianych.

Szlifowanie drewna przy pomocy szlifierki stosuje się, gdy poddajemy obróbce duże jednolite powierzchnie. Szlifierka przyspiesza pracę i daje gwarancję równomiernego ścierania płaszczyzn. W sklepach znajdziemy szlifierki taśmowe, mimośrodowe i oscylacyjne, kątowe i wielofunkcyjne. Wybór zależy od stopnia zaawansowania naszych umiejętności.
 

Klocki szlifierskie


Klocek szlifierski charakteryzuje się dużą sztywnością wewnętrzną przy jednoczesnej lekkości. Ma dwie powierzchnie robocze: białą i czarną. Biała służy do szybkiego szlifowania prostych powierzchni, czarna - do obróbki delikatnych łuków, zagłębień oraz wszelkich elementów profilowanych.

Obok obróbki drewna, kostki szlifierskie używane są do szlifowania powierzchni lakierowanych, np, karoserii. Klocki szlifierskie mają bardzo niskie napięcie powierzchniowe, co oznacza, że drobiny polerowanej powierzchni nie przywierają do nich (jak ma to miejsce w przypadku papieru ściernego), co znacznie ułatwia utrzymanie ich w czystości i gwarantuje długą żywotność.
 

Ściernice listkowe i talerzowe


Ściernice listkowe, zwane też tarczami listkowymi, to klasyczne dwa w jednym: tarcza do szlifowania oraz krążek przeznaczony jest do obróbki wykończeniowej. Tradycyjna tarcza listkowa, zwana też talerzową, składa się z zachodzących na siebie listków wykonanych z płótna ściernego, które przyklejone są do półsztywnego podkładu wykonanego z włókna szklanego lub plastiku. Ta warstwowość listków ma swój cel: materiał ścierny, który został już zużyty zostaje samoczynnie zastąpiony przez kolejne warstwy. To oszczędność czasu i pieniędzy - w przypadku pojedynczych krążków (czyli wtedy, kiedy nie mamy do czynienia z konstrukcją listkową, warstwową) zachodzi konieczność częstej wymiany ściernic.

Na rynku dostępne są tarcze listkowe trzpieniowe (można je mocować na szlifierkach prostych, wiertarkach oraz wałkach giętkich), nasadzane i talerzowe.

 

Materiały ścierne z oferty sklepu tapicerski.pl


W ofercie sklepu www.tapicerski.pl znajdziemy wszystkie materiały ścierne niezbędne w pracy tapicera i stolarza: od papieru ściernego w arkuszach, krążkach i paskach, przez klocki szlifierskie po wszelkiego rodzaju ściernice. Wysoka jakość i konkurencyjne ceny sprawiają, że zaopatrywanie się w naszym sklepie jest korzystne ekonomicznie zarówno dla klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych.

W razie jakichkolwiek problemów z doborem adekwatnych materiałów ściernych, zapraszamy do naszego Poradnika na stronie sklepu.
Schowaj tekst
Zeige Ergebnisse (92)
Materiały Ścierne
Ansicht :
Verfügbarkeit:
Auf der Seite:
Sortieren nach: