Kleje

Łączenie elementów meblowych zawsze musi być bardzo staranne, bo to właśnie ono decyduje o elastyczności i funkcjonalności każdego mebla i o jego estetyce. Nie wszystkie elementy spajać można przy użyciu gwoździ, nici czy śrub - wiele wymaga zastosowania odpowiedniego kleju. Odpowiedniego czyli przeznaczonego do konkretnych materiałów. Oczywiście na rynku dostępne są także kleje uniwersalne, ale zawsze lepiej sięgać po produkty dedykowane określonym materiałom. Gwarantuje to stabilne i elastyczne połączenie oraz długą trwałość spoin. Oferta naszego sklepu jest na tyle szeroka, że każdy profesjonalista i amator znajdą to coś dla siebie.

Czytaj więcej

Kleje tapicerskie do drewna


Najpopularniejsze kleje do drewna to kleje polioctanowe zwane też wikolowymi. Nadają się do łączenia elementów zarówno z twardego jak i miękkiego drewna. Idealnie sprawdzają się także w pracy z materiałami drewnopochodnymi jak sklejka i płyty wiórowe. 
Odporniejsze i trwalsze od klejów polioctanowych są kleje poliuretanowe, których używa się do spajania ciężkich elementów albo schodów. Są to jednak kleje dość agresywne dla drewna, trzeba używać ich z wielką precyzją i uważać, żeby łączone elementy nie były wystawione na światło słoneczne, które może osłabiać spoiny. 
Z kolei kleje tapicerskie na bazie żywic alifatycznych najczęściej wykorzystuje się do łączenia drewna z innymi elementami, np. laminatami.

Kleje tapicerskie stosowane są do formatek kauczukowych, a przede wszystkim do pianki poliuretanowej.

Kleje do drewna mają klasy odporności:
  • D1 - nie jest wodoodporny, nadaje się do klejenia drewna bardzo suchego (8-10%wilgotności)
  • D2 - klejone nim spoiny mogą być narażone na na krótkotrwały kontakt z wodą ściekającą lub kondensacyjną
  • D3 - dobrze znosi długotrwałą wilgotność na wysokim poziomie oraz krótkotrwały kontakt z wodą
  • D4 - klej w pełni wodoodporny, nadaje się do łączenie elementów meblowych użytkowanych na zewnątrz
 

Pianokleje


Pianokleje tapicerskie służą do klejenia tworzyw piankowych, formatek piankowych, waty tapicerskiej z płytami wiórowymi, drewnem surowym i lakierowanym, tekturą, włosiem gumowym i innymi materiałami tapicerskimi. Nadają się do sklejania polistyrenu. Charakteryzuje je bardzo dobra przyczepność początkowa oraz szybki czas wysychania spoiny. Po wyschnięciu spoina pozostaje elastyczna. W zależności od klejonych materiałów można go nakładać ręcznie (pędzlem) czy metodą natryskową a także przy użyciu pistoletów ciśnieniowych.

Pianokleje uniwersalne to produkty ułatwiające wykonywanie prac montażowych, zdają więc egzamin podczas samodzielnie przeprowadzanych remontów.

Jeden z najlepszych klejów tapicerskich, które polecamy to klej premium 45 (https://tapicerski.pl/kleje-klej-premium-45-new-15-kg,c12,p1353,pl.html). 
 

Klej tapicerski w sprayu

Kleje tapicerskie w sprayu, z uwagi na łatwość zastosowania, polecane są amatorom, majsterkowiczom i hobbystom. Łatwo się je aplikuje, nie ma ryzyka zastosowania zbyt dużej lub zbyt małej dawki. Klej tapicerski w sprayu to gwarancja równomiernego nałożenia cienkiej warstwy, co jest ważne podczas łączenia materiałów cienkich i delikatnych. Spray idealnie nadaj się do podklejania odstających elementów tapicerki w meblach domowych i w samochodzie, do naprawiania starych siedzeń, foteli i krzeseł czy oklejania ścian specjalnymi gąbkami akustycznymi w celu wyciszenia pomieszczenia. Dobrze sprawdzi się także podczas odświeżenia wystroju wnętrza poprzez samodzielną wymianę zużytej tapicerki na starych meblach.
 

Cena klejów w sklepie tapicerskim


W sklepie https://tapicerski.pl/ nabyć można wszystkie wymienione wyżej rodzaje klejów, zarówno w małych, jak i w dużych ekonomicznych opakowaniach.
Zarówno klej poliocatnowy jak pianoklej kupić można kilkunastokilogramowych pojemnikach, które są najekonomiczniejsze w małych i dużych zakładach stolarskich i tapicerskich. Do zastosowań indywidualnych polecamy kleje w mniejszych opakowaniach: w puszkach o pojemności od 1 do 5 kilogramów.

Ceny wahają się od kilku - kilkunastu PLN za małe opakowanie, do nieco ponad dwustu za opakowania duże, polecane do zakładów produkcyjnych. Obok klejów dostępnych w ofercie stałej, oferujemy także kleje tapicerskie sprowadzane na indywidualne zamówienie.Wśród tych ostatnich znajduje się m.in. Klej Andecoll Tech czy Klej Polioctanowy D3 zgodny z wymogami normy DIN EN 204.
Schowaj tekst
Zeige Ergebnisse (20)
Kleje
Ansicht :
Verfügbarkeit:
Auf der Seite:
Sortieren nach: