Obrzeża PCV

Na wstępie istotne jest zaznaczenie, że określenie PCV jest nieprawidłowe, utarło się ono jednak w polskim języku. Ważne jest, aby używać poprawnego określenia PVC, które jest skrótem od polichlorka winylu. Meble to bardzo ważne elementy przestrzeni, które powinny być nie tylko praktyczne i funkcjonalne, ale także estetyczne. Na ostateczny wygląd mebla bardzo często wpływ mają detale, dlatego tak ważny jest sposób wykończenia mebli oraz użyte w tym celu materiały. Niezbędnymi komponentem wykończeniowym są obrzeża meblowe.

Czytaj więcej

Jaką funkcję spełniają obrzeża PVC i ABS?

Obrzeże meblowe - ta pozornie nieistotna część konstrukcji mebli - spełnia kluczowe zadania - chroni mebel przed uszkodzeniami oraz decyduje o jego ostatecznym wyglądzie. Wykorzystując profile meblowe wykonuje się estetyczne wykończenia płyt meblowych, głównie ich surowych krawędzi. Jest to główne zadanie obrzeży. Odpowiednio dobrane elementy zapewniają doskonałe wrażenia estetyczne oraz bezpieczeństwo użytkowania mebla. Obrzeże meblowe PVC gwarantuje ochronę przed wilgocią i zabrudzeniami. Montaż profili zdecydowanie wydłuża żywotność mebla. Rozwiązania te doskonale sprawdzają się w każdej przestrzeni, w szczególności w pomieszczeniach, w których występuje wilgoć oraz większe prawdopodobieństwo uszkodzenia (kuchnia, łazienka, jadalnia itp.).

Do produkcji profili meblowych wykorzystuje się materiały, które wykazują najwyższe parametry wytrzymałościowe oraz posiadają cechy łatwej obróbki. Surowcem, który idealnie sprawdził się w wytwarzaniu profili meblowych jest PVC. Obrzeża PVC do mebli charakteryzuje bardzo wysoka odporność na zarysowania, zadrapania oraz inne uszkodzenia mechaniczne. Materiał ten jest niepodatny na działanie wilgoci. Wysoka elastyczność PVC zapewnia doskonałe i precyzyjne przyleganie elementów do płyty meblowej.

Profile i obrzeża meblowe od tapicerski.pl

Funkcje ochronne, praktyczne oraz estetyczne czynią z obrzeży bardzo cenny element wykończeniowy. Profile muszą być optymalnie dobierane do danego mebla, co umożliwia uzyskanie najlepszych efektów. Należy więc zwracać uwagę na cechy wizualne oraz funkcjonalne - typ obrzeża, kolor, faktura itp. Nie bez znaczenia jest także dostawca profili meblowych. Profesjonalna hurtownia meblarska, posiadająca w swojej ofercie najwyższej jakości obrzeża meblowe, to tapicerski.pl. Sklep w asortymencie posiada takie produkty, jak na przykład obrzeże PVC i ABS (w różnych opcjach kolorystycznych oraz różnych szerokościach), profil obrzeżowy typu C czy profil meblowy PVC. Hurtownia tapicerski.pl oferuje także niezwykle bogaty zestaw innych materiałów i komponentów do produkcji mebli. Firma ciągle poszerza bazę produktową, a wymagane artykuły, które nie są dostępne w ofercie, sprowadzane są na życzenie klienta. Tapicerski.pl to sklep internetowy, który daje dostęp do tysięcy produktów wymaganych przy produkcji mebli.

Schowaj tekst
Pokaż wyniki (5)
Obrzeża PCV
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortowanie: